A kopaszodás férfiakat és nőket egyaránt érinthet, ám mindenkinél más korban kezdődik el ez a folyamat. A háttérben genetikai tényezők éppen úgy állhatnak, mint valamilyen, szervezetet érintő gyulladás, hormonális eltérések, esetleg a pajzsmirigy működésének zavara. Ahogyan azonban ritkulni kezd a haj, sokakban felmerül a kérdés, hogy mit is lehetne tenni a kopaszodás megállításáért, illetve a már elvesztett haj pótlásáért. A tudomány eredményeit a szépség szolgálatába állítva ma már minden lehetőség meg van arra, hogy újra dús hajkoronának örvendhessenek a kopaszodástól szenvedők.
Mivel a kopaszodás során ritkábban fordul elő a teljes hajállomány kihullása, így a hajbeültetés azon a tényen alapul, hogy a többnyire a fej hátsó részén megmaradó haj alkalmas az átültetésre, vagyis a donor területről átültethetőek a hajtüsző egységek (graftok) a kopaszodással érintett fejterületre. A hajbeültetés nagy előnye, hogy a megfelelő szakember a hajvonalat rendkívül szépen alakíthatja, igény szerint akár lejjebb is viheti a magas homlok eltűntetése érdekében.
Az eljárás természetesen speciális eszközöket és körülményeket igényel, amely során a hajtüsző egységeket körülvágják, majd a hajhiányos területre ültetik be azokat. A szike, altatás és öltésnyomok nélkül végzett eljárás során az elérni kívánt eredmények függvényeként akár egyetlen nap alatt is beültethető a szükséges hajmennyiség, s néhány hónap múlva már láthatóvá is válhat az eredmény. Nem véletlenül választják hazánk hírességei közül is egyre többen a hajbeültetést, hiszen a korszerű technológiával végzett eljárás lehetőséget kínál arra, hogy újra korábbi hajkoronájának örvendhessenek az életüket reflektorfényben élők, valamint a mindennapok hősei is.